Etiket arşivi: saç ekim

Saç Ekim

Saç ekim işlemi temel olarak mevcut saçın bir kısmının başka bir yere transferidir diyebiliriz. En bilinen yöntem olarak ise, yeni yöntemlerden biri olan ve doğal görünüm elde etme konusunda çok başarılı sonuçlar veren FUE yöntemidir.

fue saç ekim

fue saç ekimi

Saç Ekim

Saç ekim
Saç ekim

Saç ekim yöntemlerinden FUE yönteminde saçların transfer edilmek üzere alındığı bölge ense kısmıdır. Neden ense kısmından alınıyor dersek; DHT dediğimiz hormon saçların dökülmesinde büyük rol oynar ve genel olarak dökülen saçların çoğu bu nedenden dolayı dökülür. Ense kısmından alınan saçlar da bu hormondan etkilenmeyen saç köklerine sahiptir ve dolayısıyla ense kısmındaki saçlar dökülmez dahası da buradan alınan saçlar da ekildiği yerde dökülmez. Yani FUE yöntemiyle ekilen saç kesinlikle dökülmez. Ancak bu kadınlar için çok geçerli değildir DHT denilen hormon sadece erkeklerde o bölgeye etki edemediği için bu durum bu şekildedir.

Ekim sonrası doktorunuzun verdiği tavsiyeler doğrultusunda ilerlerseniz istediğiniz sonucun yanı sıra mevcut saçlarınızın da sağlığını teminat altına almış olursunuz. Saç ekimi yapıldıktan sonra uygulanan tedaviler ve kullanılan takviyelerle sağlıklı saçlara kavuşursunuz ve uzun yıllar bu saçları korumuş olursunuz. Unutmayınız ki insanın en önemli aksesuarlarından birisi saçlarıdır.

Saç ekim fiyatları ekilecek bölgenin ve istenilen şekil gibi bir çok etkenlere göre değişiklik göstermektedir ve görmeden bir fiyat vermek çok gerçekçi değildir. Standart bir işlem olmadığı için standart bir fiyatı da olması pek beklenemez.